Povinné ručení
MyApp


Povinné ručení a havarijní pojištění

Chcete vědět, jak lze ušetřit a sehnat cenově více výhodné pojištění odpovědnosti z provozu vozidel?


Kdo by nebyl otráven neustálým zvedáním cen povinného ručení? Chcete levné, výhodné povinné ručení, které vyhoví vašim požadavkům?Srovnávejte pravidelně nabídky dostupného pojištění prostřednictvím online srovnávače.

Po dobu vybírání nové pojistky nicméně buďte opatrní a v klidu si rozmyslete, která rizika Vám nejvíce budou hrozit. U povinného ručení taky nezapomeňte na limit pojistného plnění. Zákon stanovuje nejnižší limity pojistného plnění na 35 milionů korun v případě újmy na zdraví a 35 milionů korun majetkovou škodu. Může se nicméně klidně stát, že Vám tyto limity nebudou dostačovat. Při hromadné srážce se může škoda na majetku a újma na zdraví vyčíslit i na několik desítek milionů korun.

Kde lze získat levné, ale výhodné pojištění vašeho auta?

Už od minulého roku pojišťovny zvyšují cenu za povinné ručení a ve zvyšování budou pokračovat. Jak získat vyhovující pojištění a nezatížit tím příliš rodinný rozpočet?

Jak využívat bonus za za bezeškodný průběh z předchozích pojištění?

Pokud chcete uzavřít výhodné povinné ručení, je třeba nebourat. Za každých 12 měsíců bez havárie získáte zpravidla 5 % bonus ve formě slevy na pojistném. V některých pojišťovnách kromě toho získáte ještě výhodnější cenu za povinné ručení, když se zavážete, že během 3 let nezpůsobíte dopravní nehodu.

Ojetinám se obloukem vyhýbejte
Nové auto je více bezpečné než ojeté. Tím pádem na nové auto dostanete daleko nižší sazbu na povinné ručení, než když si pořídíte ojetou šunku.  Vliv na cenu má i značka auta. Proto buďte obezřetní při výběru nového auta a povinného ručení. 

Nenechávejte změny pojišťovny na poslední chvíli

Stává se, že pojišťovna oznamuje zdražení pojištění těsně před ukončením pojistného údobí. Na výpověď smlouvy pak máte čas jeden měsíc od oznámení. Pokud ale budete s výpovědí váhat, nemusíte mít na změnu pojišťovny dostatek času. Potom musíte platit dál a více.

Nespokojte se jen s jednou cenovou nabídkou

K porovnání nabídek povinného ručení použijte online srovnávač. Z velkého množství nabídek si stačí pouze vybrat tu nejvýhodnější. Nové pojištění může být levnější o stovky, v některých případech i o tisíce korun. Nezapomeňte, že výpověď povinného ručení je třeba podat nejpozději 6 týdnů před vypršením pojistného období.
Share by: